10.04.2010

Let The Game Begin


Kiralık odalar gizemlidir. Geçici barınma ihtiyacını karşılamadan çok saklanışı çağrıştırırlar. Odayı kiraladığınıza dair attığınız imza ve verdiğiniz para gizli bir sözleşme içindir. Sözleşmenin ilk ve tek maddesi “Burada yaşananlar, burada kalacak; burada konuşulanlar, bu duvarlardan dışarıya çıkmayacak” tır. Ama tabi ki en büyük hayat kaidesi, adem oğlunun koyduğu her kuralı, yine adem oğlunun kendisinin bozmasıdır.


Kimi zaman oteller ya da pansiyonlar anımsanan, rahatsız eden olayları gizlerler. Siz kapıdan çıkıp gitmişsinizdir ama o olaylar sürekli tekrarlanmak üzere zamanın bir köşesinde yerini almış, seviştiğiniz insanın inlemeleri bitmemiş, duyduğunuz hakaretler dinmemiş, döktüğünüz gözyaşları tükenmemiş, attığınız kahkahaların çınlamaları kesilmemiştir.


Kimi zamansa duvarların ve gizledikleri insanın varlığını unutmuşsunuzdur ama olayları bir türlü hafızanızdan silememişsinizdir. Hayatı boyunca bir kez gerçekten orgazm olmuş bir kadınsanız, ya dönüp dolaşıp aynı adama getirir sizi ayaklarınız ya da onunla yaşadıklarınızı, her bacaklarınızı ayırıp, mabetlerinizi birilerine sunduğunuzda, yeniden istersiniz. Şans ise insana bir kez güler, arkasından da kaybolup gider. Gelir, güler ve gider. Siz ise aradaki süreci mümkün olduğunca uzatmaya, uzadığını sanmaya, sanıp yanılmaya, yanılıp kendinizi kandırmaya ve bomboş bir bekleyişe girmeye hazırsınızdır.

*Bitmemiş romandan, biten birkaç tümce...*

0 yorum:

Yorum Gönder