7.11.2010

Adres Değişikliği ve Son Söz


Sabah erken saatlerde gelen, gurur okşayıcı bir mail sebebiyle anımsadım buraya not bırakmam gerektiğini. Zira blogspot'ta kalmak konusunda epeyce ısrarcı olsam da ikna kabiliyeti güçlü insanlara yenik düşmüş bulunmaktayım. Ve blogumu wordpress'e taşıdım.

Bu blogu açmamın sebebi, sağda solda yayınlanmış yazılarımı derlemekti. "Let The Game Begin" yazısına dek de o amaç için var oldu. Onunla birlikte sürekli yazıp durmam da beni, blogu mümkün olduğunca sık güncellemeye itti. Ve artık Ferhan Şensoy'dan apart, kendisine de sonsuz saygımla birlikte www.denememeler.net adresindeyim. Sanıyorum ki blogspot kadar kolay olmayacak oranın takibi, lakin Çin'de olsam beni bulmanızı umuyorum. Zira "okurlar"la değil yoldaşlarımla olduğumu düşündüm hep. Yazmayı sevmenin yolu bana göre okumayı sevmekten geçiyor. Ve beni okumaya değer bulduğunuz için teşekkür ederim.

Bugüne dek gelen sayısız mailler ve az da olsa yorumlarla çoğu zaman duygulandım, utandım, üzüldüm, mutlu oldum ama bir şekilde beni yazmak için gaza getirdiniz. Bazen okurken tahrik olduğunuzu, bazen benimle ilgili fanteziler kurduğunuzu, bazen bana yatma teklif ettiğinizi, bazen kendinizi bulduğunuzu, bazen ahlâksız bir orospu olduğumu, bazen de çocukluğuma inilme potansiyelinde sorunlu olduğumu yazdınız. Lakin çoğu zaman, okunur akıcılıkta, ilgi çekici konularda, içimden geldiği gibi yazdığımı dile getirdiniz. Tamamen iç dünyamı açtığım bu blog siz yoldaşlarımın varlığı olmasa bu kadar yazı da barındırmazdı.

Sadece link bırakıp kaçma niyetindeyken bunun haksızlık olduğunu düşündüm. Bu bloga alâkalı alâkasız herhangi bir aramayla ya da sırf ben yani Artemisia yani Ayşe Nur yazdığı için gelen herkese bir kez daha teşekkür ederim.

Görme ve duyma engeline rağmen harikalar yaratan ve pek çok insana ilham olan Helen Keller'ın sizlere de ışık olması temennisiyle, ondan bir alıntıyla bu blogu kapatıyorum. "Yaşam ya cesur bir tecrübedir ya da hiçbir şey değildir." Yaşamınız boyunca cesur olmanız temennisiyle.

Saygılarımla,

Ayşe Nur

3 yorum:

piktobet dedi ki...

kaliteli bir blog. artık yazmıyor musunuz? denememeler.net sitesi de yanıt vermiyor.

Artemisia Gentileschi dedi ki...

http://denememeler.net/ yazıyorum elbette. dns'lerinizle ilgili sorun olabilir. bir problem yok blogumda.

piktobet dedi ki...

haklısınız. ilk yorumu yazarken girememiştim siteye. aynı saatlerde açılmıştı sonra. siteyi beğendim. içerikle birlikte bu defa tasarım da çok başarılı. bir de favicon düşünürseniz şahane olabilir bence. twitter'da neyzen tevfik'i paylaşmışsınız. beğenmenize sevindim. artık denememeler'e yazarım ben de.

Yorum Gönder